Dahilde İşleme İzin Belgesi Danışmanlığı

Dahilde İşleme İzin Belgesi Danışmanlığı

Courses

Dahilde işleme izin belgesi, yurt içi ve yurtdışından; gümrük vergisi, KDV ve KKDF ödemeden alınan hammaddelerle üretilen ürünlerde geçerlidir. Sistem; bu türdeki ürünlerin, ihracat yapılarak belge sorumluluğunu karşılayabilen; oldukça etkili bir destek sistemidir.

 

Gümrük vergisi; örneğin, %4 ise; 100.000 dolarlık ithalatta, 4.000 dolara karşılık gelir. Kaynak kullanım destekleme fonu (KKDF) içinse, %8'lik oran karşılığı; 8.000 dolar olur. oranındaki KDV için de, 18.000 dolarlık bir masraf oluşur. İşte bu sistem dahilinde, tüm bu masraf ve payları ödemezsiniz. Toplamda 30.000 dolarlık indirimden yararlanarak, maliyetinizi %30 ucuzlatabilirsiniz. Bu yönden, oldukça kullanışlı ve uygun maliyetli işler yapabilmenizin kapısı aralanacaktır.

 

Destekten yararlanarak ithal edilecek veya yerli alınacak hammaddeleri kullanarak, imal edilen ürünlerin ihracatını yapmak gerekmektedir. Dahilde işleme izin belgesi danışmanlığı hizmetlerimizden faydalanabilir ve dahilde işleme izin belgesine sahip olabilirsiniz.

 

Dahilde İşleme İzin Belgesi Danışmanlığı Alanında Verilen Hizmetler

 

Dahilde işleme izin belgesi danışmanlığı ile;

- Belge alımından, sistem kapatılıncaya kadar; firmanıza danışmanlık hizmeti verilmektedir.

- İlgili belgenin alımı gerçekleştirilir.

- Yerli hammadde alım faturalarının sisteme kaydı yapılabilir.

- Belge süre bitiminden önce, ihracat taahhütlerinizle ilgili riskler bildirilebilir.

- GTİP madde adı, miktarı ile fiyat değişiklikleri, süre uzatımları, belgenizde şirket adres veya unvan değişikleri zamanında yapılır.

- Danışmanlık hizmetleriyle; belge kapatma dosyasının hazırlanması, takibi ve de kapatma işlemlerinin sonuçlandırılması da; zamanında sağlanabilmektedir.