Yatırım Teşvik Belgesi Danışmanlığı

Yatırım Teşvik Belgesi Danışmanlığı

Courses

Yeni teşvik sisteminin gelmesi ile birlikte Türkiye içerisinde 6 ayrı bölgede hizmet veriliyor. Zamanla bu hizmetler 6 ilin haricinde de tüm Türkiye genelinde uygulana bilir özellikte olacağı yetkili makamlarca belirtildi.

Yatırım Teşvik Danışmanlığının Özellikleri Nelerdir?

  • - Yatırım teşvik danışmanlığı belgesinin süresi 3 yıl olarak belirleniyor. Ancak 3 yılın sonunda 1.5 yıl ekstra süre almak mümkün,
  • - Yatırım teşvik danışmanlığı belgesi ile proje alımı ve proje hazırlığı yapılabiliyor,
  • - Yatırım teşvik danışmanlığı belgesi ile süre uzatılması talebinde bulunulabiliyor,
  • - Makine teçhizat değişikliği de yatırım teşvik danışmanlığı belgesi ile yerine getirilebiliyor,
  • - Revize işlemleri,
  • - Finansal kiralama devirleri işlemleri,
  • - Yatırım teşvik belgesinin sonlandırılması.

Bu özellikler yatırım teşvik danışmanlığının genel özellikleri olup, şirket ve firmaların bu danışmanlık hizmetleri ile elde edecekleri kazanımları ihtiva etmesi açısından oldukça önemlidir.

Yatırım Teşvik Belgesi Danışmanlığının Genel Özellikleri

Kişiler, yatırım teşvik uygulamaları sayesinde KKDF, KDV VE Gümrük Vergisinden muafiyet sağlayabiliyorlar. Bu desteğin alınabilmesi için birimlerin alt toplam tutarlarının taahhüt edilmesi gerekiyor. Firmaların bu teşvik özelliklerinden yararlanabilmesi için minimum yatırım şartlarını yerine getirmeleri gerekiyor. Aynı zamanda firmaların çalışanlarının ssk primlerini tam olarak ödemiş olması ve herhangi bir ssk borcunun bulunmaması gerekiyor. Şirket ve firmalar yatırım teşvik danışmanlık belgesi ile faaliyet göstermiş olduğu alanların hangi bölgede doğru bir şekilde yürütüleceğine karar verebiliyor. Bu da şirket ve firmaların ticari hacimlerinin artış göstermesini sağlıyor.