Sgk Teşvik Danışmanlığı

Sgk Teşvik Danışmanlığı

Courses

İstihdama katkıda bulunan büyük küçük tüm işletmeler SGK teşviklerinden faydalanma hakkına sahiptir. SGK teşviklerinde önemli olan uzun-kısa vadede personel sayısının arttırılmış olmasıdır. Her ay sigortalı adına yatırılan işveren priminden alınan bir indirim olup 5510 ve 4447/10. madde teşviklerinden faydalanmak bazı şartlara bağlanmıştır.

5510 Sigorta Prim İndirimi

% 5'lik sigorta prim indirimi olup, işveren her ay ödeyeceği prim borcundan % 5 oranında indirim alır. İstenen şartlar;

Prim borçlarının düzenli ödeniyor olması,

Aylık prim ve hizmet belgelerinin zamanında gönderilmiş olmasıdır.

İşverenler çalışan için %37,5 oranında değil %32,5 oranında prim ödeyerek %5'lik bir indirimden faydalanır.

4447/10. Madde Teşviki

İşveren paylarının işsizlik sigortası fonundan karşılandığı ve İşverenlerin en çok faydalandığı sigorta prim teşvikidir. 01/03/2011-31/12/2020 tarihine kadar işverenlerin faydalanacakları teşvik, sigortalının prime esas kazancı üzerinden hesaplanır. İşveren ve sigortalı yönünden faydalanma hakkı aşağıdaki şartlara bağlanmıştır. 

İşveren Yönünden

Aylık prim ve hizmet belgeleri kuruma yasal süresi içinde verilmiş olmalıdır.

Primler yasal süresi içinde ödenmelidir.

Kayıt dışı sigortalı çalıştırılmamalıdır.

Sigorta borçları yapılandırılmış veya taksitlendirilmiş olmalıdır.

Prim, gecikme zammı, gecikme cezası ve idari para cezası borcu bulunmamalıdır.

Cinsiyete, sahip olunan belgelere, ve yaşa göre teşvikten yararlanma süresi değişir. Bu nedenle kuruma verilen aylık prim ve hizmet belgeleri bu sürelere uygun olarak düzenlenmelidir.

Sigortalı Yönünden 

01/03/2011-31/12/2020 tarihleri arasında işbaşı yapmış olmalıdır.

18 yaşından büyük olmalıdır.

İşe başlamadan önce 6 ay işsiz kalmış olmalıdır.

İşe başlamadan önceki 6 aylık sigortalı ortalamasına ilave olarak çalıştırılmalıdır.

SGK Teşvik Danışmanlığı Hizmeti

SGK teşviklerinden faydalanma kriterlerinin çok olması ve personel giriş çıkış işlemlerinin fazlalığı teşviklerin takibini zorlaştırıyor. Yanlış dönemlerde teşviklerden faydalanmak SGK teşviklerinden yersiz yararlanma gerekçesi ile yararlanılan tutar miktarınca geriye dönük ödeniyor.

Profesyonel bir 6111 ve 7103 Sayılı SGK Teşvik Danışmanlığı hizmeti alarak tüm haklarınızı usulüne uygun bir şekilde kazanabilirsiniz. Bu noktada uzun yıllar alanında çalışmış SGK uzmanlarımız devreye giriyor.

Hızlı, güvenilir ve kolay SGK teşvik hesaplama hizmetlerimizde tüm işlemleri firma adına yapıyor, cari dönem alacakları ve geriye dönük Son 6 aylık prim tutarlarının takibini yapıyoruz.

SGK teşviklerinden faydalanmada riskleri minimize etmek ve teşvik getirisini arttırmak için Panama Danışmanlık'ın tecrübeli SGK teşvik uzmanları daima hizmetinize hazırdır.