6111 ve 7103 Sayılı SGK Teşvik Danışmanlığı

6111 ve 7103 Sayılı SGK Teşvik Danışmanlığı

Courses
  • 2011 yılının Mart ayında başlamış olan ve daha sonra 6111 sayılı kanunla devam eden teşvik desteği 31.12.2020 tarihine kadar devam etmektedir. Prime esas kazanç tutarındaki %5 lik hazine desteğine ek olarak %15,5 luk ilave indirim sağlamaktadır. Teşvikten yararlanma kriterlerinin çok olması ve giriş-çıkış işlemlerinin fazlalıkları teşvikleri takip etmeyi zorlaştırmaktadır.
  • Teşvikler konusunda yapılacak çalışmalarda muhakkak konusunun uzmanı olan kişilerden yararlanmak ve bu şekilde riski minimize edip getiriyi artırmak tavsiye edilmektedir. Aksi durumda yanlış kişiler için yanlış dönemlerde bu teşvikten yararlanılması durumunda SGK tarafından teşvikten yersiz olarak yararlanılması gerekçesiyle yararlanılan tutarlar kadar geriye dönük yaptırımlar uygulanabilmektedir.
  • Bu konuda yardım ve destek isteyen firmalara tarafımızdan ücretsiz sorgulama yapılarak, anlaşma sağlandığında bütün işlemler tarafımızca gerçekleştirilip , gerek cari dönemdeki alacağınız gerekse geriye dönük Son 6 aylık prim tutarınız emanet hesabınıza geçene kadar takip edilmektedir.
  • 7103 sayılı teşvik  31.12.2020 tarihine kadar devam etmekle birlikte Özel sektör işverenlerine tanınmış ve Sigortalının işe alındığı yıldan bir önceki takvim yılında işe alındığı işyerinden Kuruma bildirilen APHB’de kayıtlı sigortalı sayısının ortalamasına ilave olarak çalıştırılması durumunda işveren hissesinin işyerinin faaliyette bulunduğu sektöre göre kanunda belirtilen oran tutarında yararlanılmaktadır.